.

Restaurace U Šimaly patří mezi dobře zavedená pohostinská zařízení s dlouholetou tradicí. Nachází se na velmi dobře situovaném místě u lesa, v okrajové části Prostření Suché. Příjemnou procházku lesem mohou využít k návštěvě restaurace i obyvatelé přilehlých částí Havířova, kteří uvítají především klidné prostředí a odpočinek od městského ruchu. Vlastní neplacené parkoviště naopak ocení hosté ze vzdálenějších míst.

Kromě tradičních služeb a nabídek spojených s restauračním provozem, nabízí prostorné venkovní posezení i bohaté vyžití především pro rodiny s dětmi. Zatímco rodiče budou v klidu relaxovat u svého oblíbeného nápoje, děti se mohou do sytosti vydovádět na trampolínách, houpačkách a prolézačkách, a to zcela bezpečně, neboť celý pozemek je oplocen. Pro ty nejmenší je k dispozici dětský koutek a výběh s domácími zvířaty, které si mohou i pohladit, či obdařit malým pamlskem, nejlépe suchým pečivem.


V případě nepříznivého počasí a v zimních měsících mohou návštěvníci využít i vnitřních prostor restaurace, kde je k dispozici kulečník, velkoplošná televize a především příjemná obsluha. Bohatý nápojový lístek dozajista uspokojí každého hosta a milovníky zlatavého moku potěší i speciální pivní akce. V nabídce nechybí ani hotová jídla a polévky, ale opravdu gurmánský zážitek nabízí místní specialita "Šimalské pečené koleno". Příznivci grilování si mohou na zapůjčeném grilu připravit vlastní speciality.
Součástí restaurace jsou i dva sály. Menší salónek Stodola je určen především pro rodinné oslavy. Ve velkém sále je kromě oslav možnost uspořádat i koncerty, případně svatby, školení a další akce. Podmínky provozu sálů najdete v sekci "Akce". Ve fotogalerii se můžete podívat na vzory slavnostních tabulí, které pro vás můžeme připravit. Rovněž zde najdete i fotografie z proběhlých akcí i samotné restaurace.


Pěvně věříme, že budete s naší nabídkou a službami maximálně spokojeni a stanete se našimi stálými hosty. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Počet návštěv„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain